четвер, 30 вересня 2021 р.

Тренінг для вчителів трудового навчання та технологій

 

Про проведення тренінгу для вчителів трудового навчання та технологій 

Інформуємо, що 06 жовтня 2021 року, відповідно до плану роботи інституту, відбудеться тренінг для вчителів трудового навчання та технологій «Реалізація наскрізної змістової лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» під час вивчення учнями навчальних предметів «Трудове навчання» та «Технології» згідно вимог чинних програм».

Початок роботи о 13 год 30 хв.

Захід відбуватиметься онлайн на платформі сервісу Google Meet. Обов’язкова попередня реєстрація учасників тренінгу за покликанням

https://forms.gle/2TsALzwdT15o8ZRi8

До початку роботи, на електронні адреси, вказані учасниками під час реєстрації, буде надіслано покликання для приєднання до заходу.

Просимо сприяти участі у тренінгу вчителів трудового навчання та технологій закладів загальної середньої освіти Тернопільської області.

Організація освітнього процесу в закладах освіти під час "жовтого" рівня епідемічної небезпеки

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-487 від 22 вересня 2021 року

Обласні, Київська міська державні
адміністрації

Департаменти (управління) освіти і
науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Про організацію освітнього процесу
в закладах освіти під час «жовтого»
рівня епідемічної небезпеки

Шановні колеги!

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 вересня 2021 року з 00 год. 00 хв. 23 вересня 2021 року встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної з хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На території всіх регіонів України застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Зокрема, забороняється: відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких не менше як 80 відсотків працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Водночас, освітній процес у закладах освіти, в яких не дотримано зазначених умов, зупинитися не повинен і має здійснюватися із застосуванням технологій дистанційного навчання.

Педагогічні працівники та інші працівники сфери освіти мають високий ризик інфікування через щоденні контакти з великою кількістю людей.

Водночас масова кампанія з вакцинації допоможе значно знизити смертність від коронавірусної хвороби COVID-19 та зможе запобігти розвитку серйозних ускладнень для здоров'я, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19.

Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні є добровільною для всіх груп населення та професійних груп. Але Міністерство охорони здоров'я України та Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров'я, а також здоров'я близьких, які можуть бути в групі ризику.

Ураховуючи надзвичайну ситуацію та загальнодержавні протиепідемічні заходи, просимо провести відповідну роз'яснювальну роботу серед педагогічних колективів, інших працівників закладів освіти, доклавши всіх зусиль для організації проведення їх вакцинації, та вжити невідкладних заходів щодо залучення до процесу вакцинації вчителів та працівників закладів освіти можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти; забезпечення можливості та організації вакцинації вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень; інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

З повагою Міністр                                       Сергій Шкарлет

субота, 18 вересня 2021 р.

Тренінг для учителів трудового навчання та технологій (17. 09. 2021 р.)

 

17 вересня 2021 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг для учителів трудового навчання та технологій на тему: «Психолого-педагогічний супровід професійної діяльності вчителя в контексті вимог Нової української школи».

Розпочався захід о 13 год 00 хв.

На початку проведення тренінгу виступив методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО Олег Колодійчук, який привітав учасників заходу і ознайомив із регламентом його роботи.



Наступним виступив Віктор Кравецький, який ознайомив присутніх із правилами проведення тренінгу.

Після цього він виконав з учасниками інтерактивні вправи «Знайомство», «Взаємопрезентація» та висвітлив сучасні інноваційні освітні підходи до: створення умов для професійної самореалізації вчителя трудового навчання та технологій; навчання дорослих та створення ефективного освітнього середовища з опануванням на практиці новітніми технологіями, методиками, формами, методами професійної діяльності з урахуванням потреб держави, регіонів, закладів освіти, суспільства, громадськості та індивідуальної траєкторії розвитку особистості педагога.



Нові соціальні запити на сучасному етапі розвитку суспільства загострюють проблему повноцінної самореалізації педагога, наповнюють її новим якісним змістом: посиленням акценту на взаємодії теорії і практики в психології педагогічної праці (як у аналізі, так і в процесі підготовки вчителя). Відповідно до Концепції Нової української школи поставлені нові вимоги до ролі сучасного вчителя – не як єдиного наставника та джерела знань, а як коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії дитини В Законі України «Про освіту» зазначено, що педагогічна діяльність − це інтелектуальна, творча діяльність педагогічного (науково-педагогічного) працівника, або само зайнятої особи, у формальній та/або неформальній освіті, спрямована на навчання, виховання та розвиток особистості, її загальнокультурних, громадянських та/або професійних компетентностей.

Отже, педагогічна діяльність – це професійна активність учителя, в якій за допомогою різних засобів впливу на учнів реалізуються освітні завдання

Види педагогічної діяльності: навчальна, виховна, організаторська,  управлінська, консультативна й самоосвітня.

Психологічна структура педагогічної діяльності:

                  Мотиваційно-ціннісний компонент – готовність до діяльності та постановка вчителем цілей і задач.

                  Виконавський компонент – вибір і застосування засобів впливу на учнів.

                  Контрольно-оцінний компонент – контроль та оцінка своїх власних педагогічних впливів, тобто педагогічний самоаналіз.

Як і будь-якій іншій діяльності, такій діяльності притаманні: умотивованість, цілепокладання й предметність (психологічна структура діяльності: мотив, ціль, предмет, засоби, способи, продукт і результат), а її специфічною ознакою є продуктивність.

П’ять рівнів продуктивності педагогічної діяльності:

                  непродуктивний рівень (репродуктивний) – діяльність педагога як ретрансляція знань;

                  малопродуктивний (адаптивний) – тут учитель прилаштовує знання до особливостей аудиторії;

                  середньопродуктивний (локально моделюючий) – передбачає володіння педагогом стратегіями навчання за окремими розділами предмета;

                  продуктивний, або системно моделюючий, рівень передбачає володіння педагогом технологією формування системних знань із викладання;

                  високопродуктивний рівень розвитку професійної діяльності дає педагогові змогу перетворювати свій предмет у засіб формування особистості учня, його потреб у самовихованні й самоосвіті.

Структура психологічних характеристик ефективного вчителя:

1)      психофізіологічні особливості індивіда: емоційна стійкість, енергійність, рухливість нервових процесів;

2)      особистісні риси: просоціальний характер мотивації, настійливість, самоконтроль, самоприйняття, здатність до переконування й сугестії;

3)      інтелектуальні характеристики: гностичні, проективні, креатині й спеціальні вміння: рівень професійної підготовленості (знання предмета); комунікативні, організаторські і конструктивні вміння.

Педагогічна діяльність вчителя, як і будь-яка інша діяльність, характеризується певним стилем. Власне психологічний смисл індивідуального стилю діяльності − «це обумовлена типологічними особливостями стійка система способів, яка складається у людини, яка прагне до найкращого здійснення даної діяльності, індивідуально-своєрідна система психологічних засобів, які свідомо чи стихійно використовує людина з метою найкращого врівноваження своєї (психологічно обумовленої) індивідуальності з предметними зовнішніми умовами діяльності».

По завершенні теоретичної частини тренінгу з учасниками були проведені тренінгові вправи з розвитку комунікативних та організаторських здібностей педагога.

Працюючи у форматі інтервізійної групи присутні аналізували та розв’язували ситуації, що виникають у взаємодії педагога з іншими учасниками освітнього процесу.



Під час проведення круглого столу учасники підвели підсумки та винесли рішення, що озвучену інформацію доцільно використовувати у особистій діяльності, зокрема для розвитку навичок саморегуляції з метою попередження виникнення негативних емоційних станів під час здійснення освітнього процесу та комунікативних навичок з метою підвищення ефективності професійного спілкування.

 Переглянути відео проведення заходу можна за покликанням

ibx-okam-qei


 Олег Колодійчук, методист з трудового навчання, технологій та креслення відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО, кандидат педагогічних наук

пʼятниця, 17 вересня 2021 р.

Посібник, календарно-тематичне для 5 класів (НУШ)

 Шановні вчителі трудового навчання (технологій)!

Вийшла у світ друком книга, у якій розміщено модельну програму з технологій для 5-6 класів та інші допоміжні матеріали для тих учителів, які беруть участь у пілоті модельних програм за Державним стандартом базової середньої освіти у рамках реформи НУШ.
Книга буде на часі усім вчителям трудового навчання, кого цікавить реформування української школи, і, зокрема технологічної освітньої галузі.
Крім іншого, до посібника видавець окремо видрукував календарно-тематичне планування (зразок) для 5 класу.
Висловлюю щирі слова вдячності від усього авторського колективу (Volodymur Gashchak Оксана Абрамова Ніна Павич ) видавництву «Видавничий дім Букрек» в особі пані Дарини!
Дякую також рецензенту за швидку і фахову експертизу - Viktor Solovey - посібник схвалено до використання в освітньому процесі.
Замовити книгу можна на офіційному сайті видавця http://bukrek.net/shop/products/technology

Навчально-методичні посібники (НУШ)

 Шановні колеги. Пропоную до Вашої уваги серію навчально-методичних посібників "Альбом. Об'єкти технологічної діяльності" видрукуваних у видавництві Ранок.

Актуальність і своєчасність таких посібників зумовлена фактором обмеження можливості вибору цікавих та доступних варіантів практичних завдань для реалізації міні-проєктів з урахуванням особистісно-орієнтованого підходу до здобувачів освіти.
Видавничий матеріал стане в нагоді для вчителів, які пілотують НУШ у 5 класах за модельними програмами з технологій.
Альбоми містять графічні зображення, схеми, розгортки виробів, які можуть бути використані при розробці власних творчих міні-проєктів. При цьому здобувачам освіти може бути запропонований варіант зміни конфігурації зовнішніх та внутрішніх обрисів контурів, технік та технологій оздоблення виробів, заміни їх конструктивних елементів тощо. Для окремих зразків уміщено додаткову інформацію щодо технології виготовлення, конструкційних матеріалів, розмірів тощо.
Підбір об’єктів сформовано відповідно до ряду основних технологій, запропонованих чинною програмою та модельною програмою з технологій для 5-6 класів авторського колективу (Терещук А. І., Абрамова О. В., Гащак В. М., Павич Н. М. (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 р. №795) . Практичні завдання дають можливість здійснювати вчителю диференційований підхід, використовуючи дворівневі завдання категорій А (нижчий рівень складності) і Б (вищий рівень складності). Усі пропоновані об’єкти технологічної діяльності мають практичне застосування.

субота, 11 вересня 2021 р.

Протиепідемічні заходи

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

№ 9 від 26 серпня 2021 року

 

Про затвердження протиепідемічних заходів
у закладах освіти на період карантину
у зв’язку поширенням коронавірусної
хвороби (COVID-19)

 Відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановляю:

1. Затвердити протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.

2.  Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров’я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

3. Визнати такою, що втратила чинність постанову головного державного санітарного лікаря України від 23 квітня 2021 року № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Заступник Міністра охорони здоров’я -
головний державний санітарний лікар України                       І. Кузін

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою головного державного
санітарного лікаря України
від 26.08.2021 № 9

 

Протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку
з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у навчальному 2020-2021 році суб’єкти, що відповідальні за влаштування, утримання закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (далі – заклади освіти), мають здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства, вимог встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів (далі - заходи), спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

1. Відповідальність за організацію та виконання заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

2. Керівник та медичний персонал закладу освіти, або відповідальна особа, яка пройшла відповідний інструктаж та призначена наказом керівника закладу, забезпечують:

·                     щоденний контроль за виконанням заходів;

·                     проведення роз’яснювальної роботи з персоналом та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (COVID-19) серед учасників освітнього процесу;

·                     інформування учасників освітнього процесу з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань та протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19);

·                     розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

·                     недопущення до роботи персоналу, визначеного таким, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

·                     проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

3. Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно (далі - засіб індивідуального захисту).

У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 ºС та/або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.

При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 ºС або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

4. Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

Працівники закладу використовують засоби індивідуального захисту в процесі взаємоспілкування поміж собою.

5. Керівник закладу освіти забезпечує:

·                     організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

·                     проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;

·                     необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);

·                     обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, засідань ректоратів, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо);

·                     медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);

·                     розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Вимоги щодо організації освітнього процесу

6. Керівник закладу освіти розробляє та затверджує графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу, та маршрути руху здобувачів освіти (залучаються всі можливі входи в приміщення закладу).

Графік допуску повинен бути сформований таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу.

7. Вхід та перебування в закладі освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти дозволяється з метою захисту прав здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників закладу, реалізація ними прав, передбачених законодавством, за умови використання засобів індивідуального захисту проведення термометрії та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу.

Допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, за умови дотримання вимог, передбачених абзацом першим цього пункту, не потребує попереднього узгодження з керівником закладу освіти.

8. В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби в здобувача освіти, а також за відсутності батьків (інші законних представників), здобувач освіти одягає засіб індивідуального захисту. Також здійснюється ізоляція, здобувача освіти, в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров’я.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

9. Вхід до приміщень закладу, усіх учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, можливий за умови використання засобів індивідуального захисту.

Засоби індивідуального захисту можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Для учнів 1 - 4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволяється без використання засобів індивідуального захисту.

Здобувачі освіти старші 12 років, обов’язково використовують індивідуальні засоби захисту в процесі пересування приміщеннями закладу освіти.

В процесі викладання навчальної дисципліни педагогічним працівникам рекомендовано використовувати захисні щитки.

Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.

10. На всіх входах до закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

11. Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті), застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.

12. У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.

13. Необхідно забезпечити раціональне використання запасних виходів із закладу освіти, використання розмітки на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами, виокремлення зон переміщення для різних вікових категорій здобувачів освіти.

14. За можливості забезпечити проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

15. Проведення занять у класах (аудиторіях) дозволено лише для окремих класів (груп).

Заповненість лекційних залів під час проведення занять, що передбачають поєднання кількох класів (груп), не повинна перевищувати 50% при забезпеченні максимальної дистанції між здобувачами освіти.

Наповненість класів (груп) закладів освіти повинна відповідати вимогам встановлених Кабінетом Міністрів України.

16. Здобувачі освіти в сфері охорони здоров’я, що проходять навчання (виробничу практику) на базі закладів охорони здоров’я повинні дотримуватись додаткових протиепідемічних заходів, визначених цим закладом.

17. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з здобувачів освіти, всі інші учні (студенти) відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я.

18. У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників (або  електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено.

Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

19. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

20. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.

21. Санітарно-дезінфекційний режим у закладі освіти у період карантину організовується відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України 25 вересня 2020 року № 2205, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року за № 1111/35394. Розрахунок необхідної кількості дезінфекційного засобу здійснюється відповідно до інструкції щодо використання засобу.

22. Проведення культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших заходів здійснюється відповідно до вимог встановлених Кабінетом Міністрів України.

Вимоги до організації харчування

23. Керівник закладу освіти розробляє графік харчування здобувачів освіти. Рекомендовано провести розрахунок максимальної кількості здобувачів освіти, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.

24. Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.

25. При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

26. У разі не можливості забезпечення дітей гарячим харчуванням, організація харчування відбувається шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції, відповідно до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305.

27. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором та захисними окулярами, або захисним щитком, а також одноразовими рукавичками.

28. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни - рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

29. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

Вимоги до транспорту, який перевозить здобувачів освіти та працівників до закладу освіти

30. Організатор - перевізник, який здійснює перевезення здобувачів освіти та працівників до закладу освіти забезпечує:

·                     проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу в кінці робочої зміні;

·                     водіїв засобами індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 1 особу), антисептичний засіб для обробки рук;

·                     проведення навчання з питань використання та утилізації засобів індивідуального захисту;

·                     щоденний контроль за станом здоров’я водіїв;

·                     не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 ºС;

·                     вхід до салону автотранспорту при наявності індивідуального захисту;

·                     перевезення пасажирів здійснювати у межах кількості місць для сидіння.

Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

31. Керівник закладу організовує централізований збір та утилізацію використаних засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперових серветок - в окремі контейнери/урни (картонні або пластикові), з кришками та поліетиленовими пакетами, наступним чином:

·                     кількість та об’єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів;

·                     контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклади освіти, коридорах та санвузлах;

·                     поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав’язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»);

·                     щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

 

четвер, 9 вересня 2021 р.

Вебінари НУШ

 У вересні розпочинається серія вебінарів, у межах яких педагоги можуть долучитися до діалогу з авторами підручників, тренерами НУШ, отримати практичну інформацію щодо проведення уроків, збагатити свій методичний арсенал.

Настановча сесія відбудеться 9 вересня з 15:00 до 16:30. Щоб взяти участь в цьому онлайн-заході, необхідно зареєструватися за адресою: https://cutt.ly/7WOjcTM.

Посилання для підключення до вебінару: https://youtu.be/lZmeIEBZpEM.

Програма заходів на першу половину навчального року міститься у вкладеному файлі та за посиланням: https://cutt.ly/zWOj4Vi. Записи вебінарів розміщуються у вільному доступі на сайті interactive.ranok.com.ua в розділі «Інтерактивна школа творчого вчителя».

Інформація. Перелік навчальної літератури (пілотні школи)

 Перелік навчальної літератури для 5 класу

закладів загальної середньої освіти, які беруть участь в інноваційному освітньому проєкті всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» у 2021/2022 навчальному році, яким надано гриф «Схвалено для використання в освітньому процесі» (станом на 30.08.2021)

Технологічна


«Технології. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Ходзицька І.Ю, Горобець О.В, Медвідь О.Ю., Пасічна Т.С.,Приходько Ю.М.) Навчальний посібник «Технології. 5 клас» (авт. Ходзицька І.Ю., Горобець О.В., Медвідь О.Ю., Пасічна Т.С, Приходько Ю.М.)

ТОВ "Видавництво"Ранок"


«Технології. 5-6 класи» для закладівзагальної середньої освіти (авт. Терещук А.І., Абрамова О.В., Гащак В.М., Павич Н.М.) Навчальний посібник «Технології. 5 клас», частина І (авт. Терещук А.І. Гащак В.М., Абрамова О.В. Павич Н.М.) 

Видавництво «Букрек»