субота, 25 січня 2025 р.

ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій / трудового навчання

 

Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій)

18 січня 2025 року відбувся третій етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій / трудового навчання, який складався з двох турів: теоретичного та практичного. Участь у заході взяли 54 учні/учениці.

Час, відведений для виконання завдань олімпіади, становив 240 хвилин.

Під час теоретичного туру учасникам було запропоновано протягом 45 хвилин укласти пояснювальну записку до творчого проєкту – виготовлення  запропонованого виробу. Умовами туру була передбачена можливість вносити корективи до пояснювальної записки, що дозволяло кожному з учасників проявити свою креативність, оригінальність у вирішенні завдання. Також, за необхідності, учасник міг внести правки в пояснювальну записку та написати висновки (наприкінці практичного туру).

Під час практичного туру за розробленим під час теоретичного туру проєктом учасники з обслуговуючих видів праці в 9 класі за власним задумом шили та оздоблювали торбинки (із зав’язками) для дрібничок; в 11 класі – прихватки кухонні, а з технічних видів праці – виготовляли та оздоблювали підставки-вертушки для спецій (9 клас) та лещата паралельні з ексцентриковим затискачем (11 клас).

Журі відзначило ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку школярів.

 Переможцями олімпіади з обслуговуючих видів праці стали:

                   Подоляк Інна Степанівна, учениця ліцею №1 м. Хоростків Хоростківської міської ради Тернопільської області (9 клас)

                   Грушка Єлизавета Богданівна, учениця Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради Тернопільської області (11 клас).

Переможцями олімпіади з технічних видів праці стали:

                   Лемішка Христина Володимирівна, учениця Осташівської гімназії з дошкільним підрозділом ім. Мартина Барвінського Тернопільського району Тернопільської області (9 клас)

                   Гриценко Роман Васильович, учень Озернянського ліцею Тернопільського району Тернопільської області (11 клас).

Щира подяка адміністрації та працівникам Тернопільського ОКІППО, ТНПУ ім. В. Гнатюка, Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 16 ім. В. Левицького за допомогу в організації та проведенні олімпіади; учасникам олімпіади за проявлену майстерність, творчість та ентузіазм під час змагань; вчителям-наставникам – за якісну підготовку учнів до олімпіади; членам журі – за справедливе та неупереджене оцінювання творчих доробків учасників, підтримку талановитих школярів та сприяння розвитку їх творчих здібностей!

Бажаємо усім подальших успіхів і творчої наснаги!!!

середа, 22 січня 2025 р.

Вебінар для майстер-тренерів з технологій

 Шановні колеги,

Запрошуємо вас долучитись до вебінару "Міждисциплінарний підхід у реалізації STEM-освіти на уроках технології" для майстер-тренерів технологічної галузі у межах проєкту “Майстерклас: навчання для тренерів НУШ у 7-9 класах”.

Проєкт реалізується у межах заходів ЮНЕСКО з підтримки професійного розвитку вчителів в Україні за фінансової підтримки Global Partnership for Education (GPE) громадською спілкою «Освіторія» у співпраці з Міністерством освіти і науки України. 

28 січня о 16:30 спікер вебінару Дмитро Лупʼяк розповість про:

  1. Реалізацію міждисциплінарного підходу у технологічній освітній галузі?

  2. Проєктування об’єктів технологічної діяльності з використанням STE(А)M технологій. 

  3. Переваги міждисциплінарного підходу в STEM-освіті.

  4. Труднощі при впровадженні STEM-освіти та як забезпечити її доступність для всього учнівства.


Долучайтесь до вебінару за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/82831789971?pwd=nVwW2sVIWBPRNYeVgBaPXzMWM1VadN.1 


Meeting ID: 828 3178 9971

Passcode: 007785

Запис події згодом буде розміщений у спільноті практиків майстер-тренерів НУШ, щоб ви могли переглянути його у зручний для вас час.

вівторок, 21 січня 2025 р.

Вебінар від видавництва "Ранок" з теми "Сучасний підручник з технологій для 8 класу – вибір творчого вчителя"

 Запрошуємо вас долучитися до вебінару від видавництва "Ранок" з теми "Сучасний підручник з технологій для 8 класу – вибір творчого вчителя"

 
📅 *Дата:* 24 січня 2025 року    
⏰ *Час:* 16:30

Спікер:
Мирон Палійчук, співавтор підручників з технологій, учитель трудового навчання та технологій комунальної спеціалізованої школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей" Чернівецької обласної ради, учитель-методист, відмінник освіти України
 
🔗 *Реєстрація:*
https://forms.gle/RPcscF18WTm5yQCF7  
 
🔗 *Приєднуйтеся за покликанням:*
https://us04web.zoom.us/j/71967035388?pwd=GhcSpFcpr7uxxWZ3acbxFZvNv2h7Mb.1
 
На вебінарі розглянемо особливості викладання технологій у 8 класі НУШ за новим підручником. 
Учасники дізнаються, як цей підручник може стати корисним інструментом для вчителів, які прагнуть зробити уроки цікавішими та результативнішими.

Участь безкоштовна.
Усі учасники зможуть отримати сертифікати.
 
До зустрічі на вебінарі!